Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Listopadová píseň

Listopadová píseň

Mlžný opar listopadu halí lesy do šeda,

vše je tiché, 

šero vládne celému dni, ponurá je krajina.

Tenhle čas jakoby  mi říkal, že je dobré zpomalit, 

sladit tempo se vším kolem, klidně být a nehlučit.

Slyším,  jak mě duše vábí nevzdorovat, poslechnout,

lesní říše stojí při mě, učí mě a pomáhá, 

tak ladím se a dýchám s rytmem, co udává příroda….        

 

 

Všemi odstíny žluté  hrající říjen odešel…listopad přináší  barev méně,  přibylo mlhavých oparů, den je krátký  a když zasvítí slunce, tak už tolik nehřeje, příliš vysoko se nevyšplhá a některá místa tak ponechá úplně bez svého doteku. Vzduch je cítit vlhkostí a spadaným tlejícím listím. Je tišeji, občas zaslechnu jemné ťuknutí na zem dopadajících listů nebo kapek vody, velmi zřídka ptačí zvuky. To spíš někde v dálce zvuk motorové pily nebo projíždějícího auta..

Listopad je příjemně ponurý, pomalý a takový temně laskavý.

V listopadu se cítím neobyčejně dobře.

Konečně jsem si dovolila přijmout tuhle zvláštnost svojí melancholické  povahy, vyhovuje mi tma, nedostatek slunce, krátký den a zima. Doba, kdy jiní toužebně vzpomínají na léto a nejraději by tohle období přeskočili, tak já ožívám. 

Miluju neuspěchané toulání ke spánku se ukládající přírodou a lesem, zahalenými mlžným oparem a ponořenými do vlídného ticha. Méně časté sluneční paprsky vítám, ráda se jim vystavím a užívám si to teplo, umocňují nádheru barev všude kolem. Listopad mi přináší něžné spojení s mojí duší. 

Zároveň intenzivně vnímám, jak tahle doba mi, víc než kdy jindy, připomíná ty, kteří tu už s námi nejsou. Právě v  tichu podzimní krajiny myslím a s velkou láskou vzpomínám na své milované blízké lidské i zvířecí  bytosti. Ale myslívám také na ty, které jsem nikdy nepotkala, jejichž osudy znám jen z útržků vyprávění a díky kterým můžu žít na tak krásném místě , kde žiju a kde to mám tak moc ráda. Uvědomuji si lásku a vděčnost, kterou ke všem známým i neznámým cítím a doufám, že jsou mé pocity přenosné až tam na druhý břeh…

Listopad je pro mě nejmystičtějším obdobím v roce. 

Mám ho nesmírně ráda a užívám si jeho tiché, chladné, vlhké a pomalé plynutí, jeho temné TEĎ.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Chodím lesem
Všechna práva vyhrazena ©2023 Pavlína Židová | Nastavení cookies | Zpracování cookies, tvorba: InGenius