Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Ajurvédské pohlazení

Ajurvédské pohlazení

Léta nazpátek jsem se složitě potýkala s tím, že se mi nedařilo mojí Čelinu opouštět. A přestože jsem tušila, jaký léčivý potenciál by moje vzdálení se od místa, kde žiju a pracuju, mohlo mít, nešlo mi to. Jako by mě cosi poutalo…měla jsem pocit, že když odjedu, něco se stane. Ne snad, že bych byla  nepostradatelná pro chod života na statku, ale spíše jsem se obávala nežádoucího odtržení a ztráty spojení a kontroly. 

A myslím, že mimo jiné i tohle lpění a umanuté setrvávání stále na stejném místě vyústilo v pro mě nečekanou změnu, radikální potřebu ujet.. a zažít možnost podívat se na svoje fungování odjinud, trochu z dálky. A tak jsem za letošní rok jsem podnikla tolik cest mimo domov jako se mi to nepodařilo za celý předešlý život. Dvakrát jsem zažila nezapomenutelný pobyt v Itálii a třikrát jsem odjela na jedno kouzelné místo v Novohradských horách, pár kroků od hranic s Rakouskem. 

A každé to opuštění mých vyjetých kolejí mi buď hned nebo po čase přineslo nový pohled na spoustu zaběhlých věcí v mém životě. Mohla jsem si začít lépe třídit důležité a marginální, chtěné a nechtěné, radost přinášející a s klidem ukončitelné. Také jsem zjistila, že moje fyzická nepřítomnost rozhodně neznamená nepřítomnost mého otisku a mojí esence na všem, co mám v péči. 

Nastartovala jsem si dlouho chtěný proces změny v mém každodenním životě. Silná potřeba zpomalit a naučit se odpočívat najednou vystoupila do popředí a já si postupně přerovnávám priority. Něco jsem už opustila, jiné opouštím, to pevné a smysluplné si ráda nechávám a mám velkou chuť a odvahu přidat něco úplně nového. A dovoluji si poprvé v životě nechat se zcela vést intuicí.. prostě dávám prostor tomu vnitřnímu hlasu, který jsem vždycky slyšela, ale úplně jsem ho neposlouchala. Teď si to dopřávám a zároveň s tím mi dochází, že tím mnohem víc myslím na sebe a je mi v tom dobře.

A jedno z těch intuitivních a impulsivních rozhodnutí přišlo pár dnů po návratu z jednoho z mých výletů do Novohradských hor. Už tam jsem intenzivně zpracovávala myšlenku, že bych si chtěla přibrat, najít  něco, čím bych někomu pomáhala, dělala dobře a příjemně a zároveň by mi to dávalo smysl a přinášelo radost. 

Bez dlouhého rozmýšlení jsem se přihlásila na kurz Ajurvédské relaxační masáže, na kterou jsem narazila úplnou náhodou.
Nevěděla jsem, co od toho čekat, ajurvéda je mi blízká a přestože s masážemi jsem měla zkušenost pouze z pozice masírovaného, tak mě to moc lákalo. 

A dneska už vím proč. 

Nejenže ajurvéda je pro mě nanejvýš smysluplný systém, přirozeně jednoduchý, ohleduplný a také lehce aplikovatelný zde, v našich poměrech, tisíce kilometrů a tisíce let od místa a času jejího zrodu. Ale zároveň se mi potvrdilo, že když mě něco silně přitahuje, bude to pro mě zajímavé. 

A bylo. 

A je. 

Díky lektorovi Standovi, který mě kurzem provedl, názorně ukázal, jak k tomuto odpočinkovému procesu přistoupit, navedl mě, že se zároveň jedná o jakési vytvoření vlídného prostoru potřebného pro navození klidu a relaxace  a hlavně, že je dobré nechat se vést.. srdcem..

Zamilovala jsem si to. Další intuitivní krok bylo zakoupení masážního lehátka a masírování všech, které jsem měla na dosah, abych nezapomněla a abych trénovala.  

Moc ráda sama sebe uvádím do příjemného klidu, vytvořím intimní prostor a nabízím svoje ruce k tomu, abych ulevila unaveným tělům mých blízkých a zprostředkovala jim krásný zážitek. K mému překvapení mě masírování na oplátku dopřává možnost vypnout myšlenky a doplnit si skrze tuhle činnost energii, že nakonec po víc než hodinové masáži mám nevšedně příjemný pocit zadostiučinění. 

Další můj intuitivní krok bych ještě před pár měsíci zhodnotila slovem NIKDY, jako koneckonců spoustu mých jiných letos uskutečněných poprvé..

Ale tohle slovo už raději příliš nepoužívám a tak s klidem začínám uvádět do reality nabídku téhle kouzelné masáže i pro další, kterým bych ji ráda poskytla a zároveň se tím vydala na cestu zpomalení ve svém životě. 

Protože mi do života přichází jasná výzva, že musím…

Sdílet na Facebook
Zpět...
Chodím lesem
Všechna práva vyhrazena ©2023 Pavlína Židová | Nastavení cookies | Zpracování cookies, tvorba: InGenius