Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Život na statku

Občas po kolena v bahně, občas ve vedru na parném letním slunci, bez jediného dne volna v teplé části roku a naopak s možností v zimě zvolnit a sladit životní rytmus s přírodou. Moje práce mě náramně baví a dává mi smysl...

Náš statek se všemi svými letitými staveními je opravdu čarovné místo.
Jeho charisma, umocněné malebným zámečkem a po jeho boku stojící něžnou Santiniho kapličkou, které jsou obklopené mocnými starými stromy a tajemným zámeckým parkem s bujnou zelení,  je odzbrojující.  

Náš statek je tak rozlehlý, že nás pár lidí, kteří tu žijeme a pracujeme, jej vlastně ani nemůžeme celý využít, a tak se kdysi zrodila myšlenka, že tři malé  domečky, které za našeho pradědečka sloužily k bydlení rodin na statku pracujících a v našich začátcích po restituci vlastně také, by mohly být příjemným místem pro trávení odpočinkových chvil na venkově pro rodiny s dětmi. Díky tomu, že domečky nejsou zas tak velké, ideální pro tři rodiny, zůstává celý charakter pobývání takový mile komorní. 

Číst více...

Tak jako umí být opojné nadšení a pocit štěstí  ze zdravého, roztomilého, oddaného, přituleného a pořád dobře naladěného zvířecího kamaráda, tak na druhé  straně jejich stonání, strádání a taky smutné odcházení dokáže způsobit starosti a obrovskou bolest. Ale jedině se zvířaty všude kolem mě mi dává život smysl a je moje požehnání  a zároveň úděl  přijímat všechnu tu radost, ale i utrpení, které mi moji chlupatí, tišší, milovaní zvířecí souputníci dávají a přinášejí.

 

Číst více...

Je po Vánocích, prosinec se pomalu blíží ke svému  konci a na našem statku je asi největší klid v celém hospodářském roce.

Číst více...

Je to pár dnů, co nastala doba stejně dlouhých dnů i nocí, podzimní rovnodennost-Mabon.

Tohle kouzelné období v sobě nese pocit vyrovnanosti a dostatku.

Dokončujeme letošní sklizeň všeho, co jsme zaseli, všeho našeho snažení. 

Číst více...

Lammas je období na polovině cesty mezi letním slunovratem a podzimní rovnodenností.

Je to čas oslavy plodnosti Matky Země  a darů jejího těla, vrcholící léto a čas, který je pro nás velice důležitý.

Číst více...

První kočka, která vyvrátila můj pocit, že s námi tahle zvířata nemohou žít, protože máme lovecké psy, přišla před čtrnácti lety a byla to naše milovaná Čičolína

Číst více...
Chodím lesem
Všechna práva vyhrazena ©2022 Pavlína Židová | Nastavení cookies | Zpracování cookies, tvorba: InGenius