Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

Život na statku

Občas po kolena v bahně, občas ve vedru na parném letním slunci, bez jediného dne volna v teplé části roku a naopak s možností v zimě zvolnit a sladit životní rytmus s přírodou. Moje práce mě náramně baví a dává mi smysl...

Moje milé domečky

Náš statek se všemi svými letitými staveními je opravdu čarovné místo.
Jeho charisma, umocněné malebným zámečkem a po jeho boku stojící něžnou Santiniho kapličkou, které jsou obklopené mocnými starými stromy a tajemným zámeckým parkem s bujnou zelení,  je odzbrojující.  

Náš statek je tak rozlehlý, že nás pár lidí, kteří tu žijeme a pracujeme, jej vlastně ani nemůžeme celý využít, a tak se kdysi zrodila myšlenka, že tři malé  domečky, které za našeho pradědečka sloužily k bydlení rodin na statku pracujících a v našich začátcích po restituci vlastně také, by mohly být příjemným místem pro trávení odpočinkových chvil na venkově pro rodiny s dětmi. Díky tomu, že domečky nejsou zas tak velké, ideální pro tři rodiny, zůstává celý charakter pobývání takový mile komorní. 

Číst více...
Krásné příchody, bolavé odcházení

Tak jako umí být opojné nadšení a pocit štěstí  ze zdravého, roztomilého, oddaného, přituleného a pořád dobře naladěného zvířecího kamaráda, tak na druhé  straně jejich stonání, strádání a taky smutné odcházení dokáže způsobit starosti a obrovskou bolest. Ale jedině se zvířaty všude kolem mě mi dává život smysl a je moje požehnání  a zároveň úděl  přijímat všechnu tu radost, ale i utrpení, které mi moji chlupatí, tišší, milovaní zvířecí souputníci dávají a přinášejí.

 

Číst více...
Hluboká noc

Je po Vánocích, prosinec se pomalu blíží ke svému  konci a na našem statku je asi největší klid v celém hospodářském roce.

Číst více...
Mabon

Je to pár dnů, co nastala doba stejně dlouhých dnů i nocí, podzimní rovnodennost-Mabon.

Tohle kouzelné období v sobě nese pocit vyrovnanosti a dostatku.

Dokončujeme letošní sklizeň všeho, co jsme zaseli, všeho našeho snažení. 

Číst více...
Lammas

Lammas je období na polovině cesty mezi letním slunovratem a podzimní rovnodenností.

Je to čas oslavy plodnosti Matky Země  a darů jejího těla, vrcholící léto a čas, který je pro nás velice důležitý.

Číst více...
Kočky

První kočka, která vyvrátila můj pocit, že s námi tahle zvířata nemohou žít, protože máme lovecké psy, přišla před čtrnácti lety a byla to naše milovaná Čičolína

Číst více...
Chodím lesem
Všechna práva vyhrazena ©2023 Pavlína Židová | Nastavení cookies | Zpracování cookies, tvorba: InGenius